Karaman Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Personeline "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Konulu Seminer Düzenlendi

            Kadına yönelik şiddetle mücadelede kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğinin geliştirilmesi ve farkındalık çalışmaları kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra personellerine Karaman Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından,  yine AFAD’ın toplantı salonunda kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgi ve farkındalığın artırılması amacıyla seminer düzenlenmiştir.

            Seminerde Semra Yeşilırmak tarafından yapılan sunumda, kadına yönelik şiddetin türleri, yaygınlığı, kadın ve çocuk üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemi, başvurulabilecek yollar, kadına yönelik şiddetle mücadelede uluslararası ve ulusal mevzuat, şiddet önleme ve izleme merkezleri ve kadın konukevi hizmetleri anlatılmıştır.

            Kadına yönelik şiddetle mücadelede işbirliği içerisinde çalışan kurum ve kuruluşların sorumluluklarının da anlatıldığı seminerde köklü ve gerçekçi bir çözüm için çok taraflı bir mücadelenin gerekli olduğu vurgulanmıştır.

            Seminer sonrası katılımcıların konuyla ilgili merak ettikleri hususlar hakkındaki soruları cevaplandırılmış ve bilgilendirme broşürleri dağıtılmıştır.