3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlamaları Yapıldı

     3 Aralık Dünya Engelliler Günü Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Merkezi, Karaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Eğitim Anaokulu, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri ile ortaklaşa düzenlenen program ile kutlandı.

     Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen programa, Karaman Valisi Sayın Fahri Meral ve Eşleri Hanımefendi Zehra Meral, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Servet Türegün, daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt yaptı. Açılış konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda Karaman Özel Eğitim Anaokulunun minik öğrencilerinin sergilemiş olduğu gösteri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırlanan klip, öğrencilerin sahne performansları, sportif ve müzikli dans gösterileri izleyicilere neşeli dakikalar yaşattı.

    Ermenek Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören öğrenciler  tarafından verilen mini konserle ile program devam etti.

    Vali Sayın Fahri Meral tarafından yıl içerisinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren engelli öğrencilere hediyeler verilmesinin ardından davetliler engelli öğrenciler tarafından hazırlanan sergiyi gezdiler.